PSG shkatërron Dijon, kualifikohet në gjysmëfinale

20:20 | 12 Shkurt 2020

PSG ka mposhtur me rezultat të thellë 1 – 6 skuadrën e Dijon në çerekfinale të Kupës së Francës.

PSG kaloi në epërsi qysh në minutën e parë sepse Lautao shënoi autogol, ndërsa pas 12 minutave Chouiar barazoi shifrat, kurse Mbappe në minutën e 44-të iu dha mysafirëve përsëri epërsinë, rezultat me të cilin përfundoi pjesa e parë, transmeton portali arbresh.info.

Edhe në pjesën e dytë dukshëm me të mirë ishin “Parisienët” të cilët gjetën rrugën drejt golit në minutën e 50-të përmes Silvas kurse pas gjashtë minutave Sarabia shënoi golin e katër, ndërsa Coulibaly në minutën e 86-të shënoi autogol, kurse fitoren e vulosi Sarabia në minutat shtesë të pjesës së dytë (90+2).

Kundërshtari i radhës për skuadrën e Thomas Tuchel do kuptohet pasi të hidhet shorti./arbresh.info.